Region Madrytu - wycieczki i wczasy

 (1 oferta )
Sortuj wg:
Widok:
Cena:
Więcej

Hiszpania to nie tylko egzotyczne wyspy i rozłożyste plaże, również centralna część kraju to doskonałe miejsce na wakacje. Dotyczy to szczególnie stolicy państwa, Madrytu, który zachwyca odwiedzających wspaniałą architekturą i licznymi atrakcjami.

Stolica usytuowana jest w samym środku Hiszpanii i razem z kilkoma mniejszymi miastami tworzy niewielki Region Madrytu. W samej stolicy wczasy upływają podróżnym głównie na zwiedzaniu wspaniałych zabytków. Można tam podziwiać m.in. barokowy Pałac Królewski z XVII wieku, którego wnętrze otwarte jest dla zwiedzających. Warto też wybrać się na wycieczkę do Muzeum Prado, w którym można zobaczyć prace Picassa, Dalego czy Velazqueza.

Kilkadziesiąt kilometrów od Madrytu leży historyczne miasto El Escorial, w którym znajduje się grobowiec królów Hiszpańskich, a także zespół pałacowo-świątynny, utrzymany w stylu asturiańskim. Wewnątrz mieści się galeria sztuki, prezentująca prace wybitnych malarzy hiszpańskich.

Odwiedzając region Madrytu, warto też zawitać do Alcala de Henares, jednego z najstarszych miast kraju. Najwięcej atrakcji można znaleźć tam na placu Cervantesa, okolonym pięknymi zabytkami oraz gwarnymi kawiarniami.

Kolejnym, ciekawym miastem regionu jest Aranjuez, w którym mieści się letnia rezydencja władców kraju. Pałac Królewski powstał w średniowieczu, jednak był wielokrotnie przebudowywany, dlatego jego architektura prezentuje się niezwykle interesująco. Na uwagę zasługuje też miasto Colmenar Viejo, gdzie można podziwiać m.in. grobowce Wizygotów.

wczasy w Hyatt Centric Gran Via Madrid, Kastylia, Estremadura i Madryt, Madryt, Hiszpania
Hyatt Centric Gran Via Madrid

Kastylia, Estremadura i Madryt, Madryt, HiszpaniaHyatt Centric Gran Via Madrid (Kastylia, Estremadura i Madryt, Madryt)

  • BB - Śniadanie
  • dojazd własny
  • TUI Poland
cena za 1 osobę:3 141 zł
Szczegóły
Hyatt Centric Gran Via Madrid
cena za 1 osobę:3 141 zł

Hyatt Centric Gran Via Madrid (Kastylia, Estremadura i Madryt, Madryt)

  • BB - Śniadanie
  • dojazd własny
  • TUI Poland
Szczegóły